Location:


Search
Products & Services:Browse
Products & Services:


Browse Companies:

Share on whatsapp Share on Whatsapp

naabzist

iran,tehran
Tel: 02188721092
Fax: 02189771019
Email: naabzist@gmail.com
Website: naabzist.com

مخزن پلی اتیلن چیست؟
مزایای مخزن پلی اتیلن چیست؟
از جمله مزایای استفاده از مخازن پلی اتیلن، در دسترس بودن این مخازن برای خرید،  سهولت حمل و نقل ، سازگاری برای نگهداری دامنه وسیعی از مواد ، تنوع چشمگیر در شکل و اندازه قالب ، مقاومت بالا در برابر خوردگی ، طول عمر بسیار بالا می باشد؛ در ادامه با توضیحات بیشتری این مزایا را شرح خواهیم داد :

مخازن پلی اتیلن در دسترس و قابل خرید آسان  و حمل و نقل هستند و به صورت آنلاین و اینترنتی نیز به فروش می رسند ( سایت ناب زیست )
قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف، مقرون به صرفه تر است.
برای نگهداری دامنه وسیعی از مواد می توان از این مخازن استفاده کرد و با توجه به جنس و ترکیب ساختاری شان می توانند برای مقاصد و اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
در رابطه با طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری نیز می توانند در شکل ها و مدل های مختلف و مناسب برای فضاهای گوناگون تولید شوند.
دارای وزن نسبتا کمی بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند.
در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند. انواعی از آنها نیز به دلیل داشتن مواد آنتی یووی در برابر اثر مخرب اشعه فرابنفش آفتاب بسیار مقاوم هستند.
نقاط ضعف مخازن پلی اتیلن
  همان طور که همه می دانند هیچ محصولی همیشگی نیست و مخازن و تانکرهای نگهداری و حمل مواد، همگی پس از مدتی از بین می روند. مخازن پلی اتیلن نسبت به انواع دیگر مخازن طول عمر بسیار بالاتری دارند. یکی از نقاط ضعف این مخازن نسبت به مخازن فلزی، آسیب پذیری آنها در برابر ضربات شدید مکانیکی است که به یک نقطه وارد می شود.
اگر یک مخزن پلی اتیلن در طول یک دوره طولانی زمانی بیش از ۱۰ سال در محیط باز قرار گیرد و دارای لایه محافظ در برابر یووی نباشد، یا تراکم آنتی یو وی در لایه بیرونی آن کم باشد، تابش اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید می تواند ترکیبات پلی اتیلنی موجود در آن را از بین ببرد و آن را از یک ماده سخت و انعطاف پذیر به یک ماده سخت و شکننده تبدیل می کند و این تغییر، احتمال شکستگی مخازن را افزایش می دهد.
جرم مخصوص مخازن پلی اتیلن
مخازن نه تنها در اندازه های مختلف، بلکه با درجه بندی های متفاوت، برای نگهداری مواد با چگالی های متفاوت به بازار عرضه می شوند.  وزن مخصوص یک ماده، مقایسه وزن آن در واحد حجم با آب است. تولیدکنندگان ، مخازن پلی اتیلن را با ضخامتهای متفاوت برای نگهداری سیالات با وزن مخصوص ۱٫۰ تا ۱٫۹ یا بیشتر طراحی و تولید می کنند. جرم و وزن مخزن در کنار افزودن مواد تقویت کننده و بهبود دهنده به ماده اولیه مخزن، موجب می شود توانایی مخزن برای مقاومت در برابر تنش ‌های هیدرواستاتیک ناشی از مواد ذخیره شده در آن بالا رود؛ مانند مخازن سوپریور شرکت ناب زیست.