Location:


Search
Products & Services:Browse
Products & Services:


Browse Companies:

Share on whatsapp Share on Whatsapp
naabzist's logo

naabzist

tehran, azadi street, enghelab avenue, no 325
Tel: 09124265750
Fax: 02188721092
Email: naabzist@gmail.com

:فیلتر شنی سریع تحت فشار
شکل بالا شمای کلی از یک فیلتر شنی سریع تحت فشار (فشاری) را نشان می دهد. اکثر فضای مخزن توسط شن پر شده است که بر روی یک طبقه نازل و یا یک سیستم زهکشی قرار می گیرد تا آب فیلتر شده به راحتی از سیستم خارج گردد. آب خام پیش تصفیه شده از بالا وارد مخزن شده و در قسمت میانی فیلتر جریان پیدا می کند و سپس آب خروجی از قسمت زهکشی شده در پایین مخزن سیستم را ترک می کند.
در فرآیندهای بزرگتر از یک سیستم برای پخش نمودن متوازن آب خام ورودی در تمام فیلتر استفاده می شود، که علاوه بر آن معمولاً یک سیستم توزیع کننده برای کنترل جریان هوا نیز وجود دارد. این سیستم به توزیع پیوسته و متعادل هوا و آب و جلوگیری از تمرکز جریان به صورت نقطه ای کمک شایانی می کند. به دلیل بک واش های مکرر مقداری از دانه های شن از سیستم خارج می گردند. دانه های با قطر کم در قسمت بالایی  لایه‌های شن قرار دارند در حالیکه دانه های درشت تر در لایه های پایینی قرار گرفته اند.
دو فرآیندی که تاثیر بسزایی در عملکرد یک  فیلتر شنی  دارند بازیابی و کامل شدن (ripening) می باشند.
در زمان آغاز به کار یک فیلتر شنی جدید راندمان فیلتر به صورت همزمان با تعداد ذرات گرفته شده در قسمت میانی افزایش می یابد. که به این فرآیند کامل شدن (ripening) گویند. در طول فرآیند کامل شدن (ripening) ممکن است خروجی به معیارهای مورد نظر دست پیدا نکند لذا بایستی جریان خروجی از فیلتر را دوباره به یک مرحله عقب تر در تصفیه خانه برگرداند. روش های بازیابی با حذف مواد جامد انباشته از بستر فیلتر شنی اجازه ی استفاده مجدد از فیلتر را برای ما فراهم می‌کنند.
در حین انجام فرآیند بک واش آب (و هوا) با جریان معکوس درون سیستم فیلتراسیون پمپ می گردد. ممکن است نیاز باشد تا قسمتی از آب بک واش به قسمت ابتدایی فرآیند فیلتر، مجدداً تزریق شود و پساب تولید شده نیز بایستی دفع گردد.
:ملاحظات اجرایی فیلتر شنی استخر
فیلتر شنی استخر  و پمپ تصفیه استخر دو عنصر مهم سیستم گردش و تصفیه آب استخر می باشد که باید کاملا باهم متناسب انتخاب شوند، درصورتیکه پمپ تصفیه استخر بیش از ظرفیت مورد نیاز انتخاب شود، به علت قدرت زیاد باعث میشود سلیس های فیلتر شنی ،توسط  پمپ به بیرون در کاسه استخر تخلیه شود.
برای  افزایش راندمان فیلتر شنی استخر میتواند از موادی مانند سولفات آلومینوم استفاده کنید.
در هنگاه ریختن و پر کردن سلیس درون فیلتر شنی استخر توجه دشته باشید یک سوم از ارتفاع تانک خالی باشد.
بهترین زمان بک واش فیلتر در یک دوره کارکرد ،پانزده روز وحداکثر یک ماه می باشد .
:معایب فیلتر استخر و جکوزی کارتریجی
تمیزکاری فیلتر استخر و جکوزی کارتریجی بازده آن را 100 درصد باز نمی گرداند و برخی متخصصین معتقدند که پس از هر شستشو فقط 65 – 75 % ظرفیت فیلتر مجدداً برقرار خواهد شد و اغلب بایستی فیلتر استخر و جکوزی کارتریجی تعویض شود .
درپوش های پلاستیکی ، که فیلتر استخر و جکوزی کاتریجی را در مخزن تحت فشار نگه می دارند ، ممکن است ترک بخورند . درپوش های پلاستیکی باید به صورت مداوم بررسی شوند و در زمان لازم تعویض شوند وقتی از واشر برای محکم کردن درپوش استفاده می شود ، واشر ها باید بطور مداوم روغنکاری شوند .
تذکر : به مالکان استخر ها و اپراتور هایی که از فیلتر استخر و جکوزی کارتریجی استفاده می کنند ، توصیه می شود که همیشه چند کارتریج اضافی در دسترس داشته باشند تا در زمان تمیز کاری کارتریج آلوده ، آن را جایگزین کنند .
بسیاری از فیلتر های  استخر و جکوزی آلوده باید در TSP یا یکی از ترکیبات  TSPغوطه ور شوند .
همچنین ممکن است پس از حذف چربی ها ، اسید موریاتیک مورد نیاز باشد . به دلیل این که در طی فصل شنا باید تعداد زیادی کاتریج فیلتر استخر و جکوزی کارتریجی خریداری شود ، فیلتراسیون با فیلتر کارتریجی ، غالباً بسیار گران تمام می شود و بنظر می رسد که فیلتر کارتریجی در وان های آب داغ ( Hot tubs ) مقبول تر باشد .
فیلتر استخر و جکوزی کارتریجی ، برای فیلتراسیون بین 1 - 0/375 GPM به ازای هر فوت مربع از سطح فیلتر طراحی شده است .
:به طور کلی دسته بندی های مختلفی برای فیلتر شنی وجود دارد
(فیلتر شنی سریع (ثقلی
(فیلتر شنی سریع (تحت فشار، فشاری
(فیلتر شنی با جریان بالارونده
(فیلتر شنی کند (آهسته
 
کارشناسان ارشد شرکت ناب زیست با شماره های 09124265750 آماده ارائه مشاوره رایگان به جهت نیازسنجی و راهگشایی مشکلات فاضلابی متقاضیان محترم و همچنین اعلام قیمت به آنها می باشند.