Location:


Search
Products & Services:Browse
Products & Services:


Browse Companies:

Share on whatsapp Share on Whatsapp
naabzist's logo

naabzist

tehran, azadi street, enghelab avenue, no 325
Tel: 09124265750
Fax: 021-8872-1092
Email: naabzist@gmail.com
Website: naabzist.com/index.php?cat=75

سپتیک تانک:
فرآیندهای موجود در داخل  سپتیک تانک  به این صورت است که ابتدا فاضلاب از لوله ها وارد بخش اول سپتیک تانک میشود که این بخش بدلیل حجم بالا ، دارای محفظه ی بزرگتری میباشد که علت آن ورود حجم زیادی از فاضلاب و ماندگاری طولانی مدت مواد فاضلابی در این قسمت برای تجزیه شدن توسط میکروارگانیسم های بی هوازی است.این میکروارگانیسم ها که 90 درصدشان هتروتروف هستند و گرم منفی بودن آنها حالت اسیدی در محفظه سپتیک تانک ایجاد میکند و باعث تجزیه فاضلاب میگردد و پساب باقیمانده که عاری از هرگونه مواد جاند میباشد بالا آمده که علت آن هم چگالی یا دانسیته پایین پساب نسبت به مواد معلق جامد میباشد از بافل ( جدا کننده بخش اول سپتیک تانک از بخش دوم سپتیک تانک ) عبور کرده و وارد بخش دوم سپتیک تانک میشود .
سپتیک تانک پلی اتیلنی:
سپتیک تانک پلی اتیلن به نحوی ساخته شده است که فاضلاب ورودی به آن تقریباً چند روز باقی بماند. در طول این زمان،لجن ته نشین شده در کف  سپتیک تانک پلی اتیلن  در اثر فعالیت باکتری های بی هوازی یا همان هتروتروف تجزیه می گردد؛این عملکرد باکتریایی سبب میشود که در انتها از میزان لجنی که باید تخلیه گردد کاسته شود.البته باید خاطر نشان کرد که در پساب خروجی از سپتیک تانک پلی اتیلن مواد تیره و معلقی وجود خواهد داشت و کاملاً صاف و زلال نیست و بوی مخصوص فاضلاب خواهد داد.
از سپتیک تانک پلی اتیلن می‌توان به طور گسترده در واحد های مسکونی ، ویلایی،کارگاه ها و حتی جهت حذف چربی و مواد معلق پساب مکان هایی نظیر رستوران های صنعتی ، هتل ها و کارخانجات و غیره که دارای آشپزخانه های بزرگی هستند نیز استفاده کرد.
نصب سپتیک تانک بصورت دفنی:
قبل از نصب سپتیک تانک بصورت دفنی باید بررسی نمود که سپتیک تانک مورد استفاده توانایی تحمل بار خاک اطراف و سربارهای احتمالی را داشته باشد. در صورتیکه سپتیک تانک مقاومت کافی نداشته باشد، به سبب اعمال بارهای وارده دچار تغییر شکلهای نامناسب شده و باعث شکستگی اتصالات و نشت فاضلاب به بیرون سپتیک تانک خواهد شد. با توجه به همین مسئله سپتیک تانکهای پلی اتیلنی لوتوس به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که توان تحمل خاک اطراف و سربارهای احتمالی (غیر از ترافیک) را دارا می باشند و با اطمینان کامل می توان آنها را در زیر زمین بصورت مدفون نصب نمود. برای نصب سپتیک تانکهای پلی اتیلنی لوتوس مراحل زیر را دنبال نمایید.
1.  ابتدا زمین را به طول یک متر بیشتر از طول سپتیک تانک و عرض نیم متر بیشتر از عرض سپتیک تانک حفر نمایید. عمق گود باید حداقل برابر ارتفاع سپتیک تانک به اضافه عمق لوله ورودی باشد.
2.  در صورتیکه خاک محل مقاومت کافی را دارد یک لایه بتن مگر با عیار حداقل 150 کیلوگرم بر مترمکعب در کف گود اجرا نمایید. دقت کنید که بتن مگر بصورت کاملا تراز اجرا گردد.
3.  سپتیک تانک را بر با کمک قلابهای مخصوص با استفاده از جرثقیل در گود قرار دهید.
4.  لوله های وروردی و خروجی و خروجی بیوگاز را متصل نمایید.
5.  خاک مازاد گودبرداری را الک کرده بطوریکه خاک عاری از ذرات سنگدانه بزرگتر از 1 اینچ باشد.
6.  خاک الک شده را بصورت دستی یا با استفاده از وسایل مکانیکی در اطراف سپتیک تانک بریزید. دقت نمایید که خاک نباید مستقیما بر روی سپتیک تانک ریخته شود بلکه باید در فضای بین سپتیک تانک و دیواره گود ریخته شود.
سپتیک تانک و آب زیرزمینی:
خاک مناسب، فرایند تصفیه و دسترسی به سیستم فاضلاب سپتیک را تسهیل می‌نماید. خاکی که متشکل از شن، رس و لای است، عملکرد مناسبی دارد. اگر مقدار رس خاک بسیار زیاد باشد این امکان وجود دارد که مواد زائد به سختی نفوذ نمایند. اگر خاک شامل مقدار زیادی شن و ذرات بزرگ باشد، مواد زائد بدون اینکه تحت تأثیر میکروب‌های خاک به درستی تصفیه شوند از میان ذرات خاک عبور می‌نمایند.
زمانی فرایند تصفیه به درستی توسط خاک صورت می‌گیرد که در بالای تراز سطح آب زیرزمینی قرار گرفته باشد و خاک نسبتاً خشک و دارای اکسیژن باشد. در اعماق بیشتر، آب این امکان را دارد که در خاک اشباع نشده باقی بماند و تا قبل از رسیدن به آب زیر زمینی به خوبی تصفیه شود.
سپتیک تانک‌ها به فضا نیاز دارند. تنها قسمتی از میکروارگانیسم‌ها و مواد شیمیایی با حرکت آب زائد به سمت پایین حذف می‌شوند. حتی سیستمی با عملکرد خوب هم می‌تواند قسمتی از فسفات‌ها، نیترات‌ها و باکتری را به آب زیرزمینی وارد نماید. به منظور اینکه آلودگی که وارد آب زیرزمینی می‌شود تا سطح ممکن کاهش یابد، این سیستم باید در قطعه‌ای با فضای کافی و مناسب نصب شود.
استفاده و طراحی مناسب بسیار حائز اهمیت است. سپتیک تانک‌ها به منظور تصفیه حجم و نوع فاضلابی که وارد آن می‌شود و متناسب با شرایط محلی طراحی می‌شوند. باید توجه داشت که سیستم بیش از اندازه بارگذاری نشود. مواد شیمیایی خطرناک و چربی زیاد نمی‌تواند در سپتیک تانک ته نشین شود. چربی‌های آشپزخانه باید در سطل زباله و نه در سپتیک تانک تخلیه شود. صرفه‌جویی در مصرف آب، بر عمر این سیستم می‌افزاید.
نگهداری و مراقبت همیشگی ضروری است. سپتیک تانک‌ها در نهایت باید تخلیه شوند. تفاله و لجن انباشته شده اگر باقی بماند در نهایت سبب خواهد شد که تانک پر ‌شده و عملیات زهکشی را مختل نماید.
 
کارشناسان ارشد شرکت ناب زیست با شماره های 09124265750 آماده ارائه مشاوره رایگان به جهت نیازسنجی و راهگشایی مشکلات فاضلابی متقاضیان محترم و همچنین اعلام قیمت به آنها می باشند.