Location:


Search
Products & Services:Browse
Products & Services:


Browse Companies:

Share on whatsapp Share on Whatsapp
alizadeh's logo

alizadeh

tehran, tehran, iran, azadi street
Tel: 02188721092
Fax: 02188721092
Email: mo_alizadeh60@yahoo.com
Website: naabzist.com

در این بخش ما به تشریح پکیج تصفیه فاضلاب بعنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات در زمینه تصفیه آب و فاضلاب می پردازیم . 
در ادامه قیمت پکیج تصفیه فاضلاب اعم از پلی اتیلنی ، انسانی ، بهداشتی و بیمارستانی را برای شما تشریح خواهیم نمود.

تقسیم بندی فاضلاب

فاضلاب از نظر منابع تولید به دو دسته

  • فاضلاب بهداشتی معروف به فاضلابهای بیوشیمیایی که اجزاء تشکیل دهنده آنها عمدتاً مواد آلی تجزیه پذیر می باشند (فاضلاب تولیدی منازل مسکونی، فاضلاب مجتمع های اداری و تجاری، بیمارستانها، و ...) 
  • فاضلاب صنعتی معروف به فاضلابهای شیمیایی که اجزاء تشکیل دهنده آنها مواد شیمیایی تجزیه ناپذیر می باشند (فاضلاب تولیدی مراکز صنعتی و تولیدی همچون فاضلاب کارخانه لبنی و یا سایر انواع فاضلاب)

 

تقسیم میشود.
پکیجی که برای تصفیه فاضلاب صنعتی بکار برده شود را با عنوان پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی می نامند . 
همچنین سیستمی که برای تصفیه فاضلاب بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد بعنوان پکیج تصفیه فاضلاب انسانی بهداشتی نامبرده می شود.
 

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی یک از انواع سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی است که دقیقا وظیفه دارد فاضلاب آلوده، بد بو و کدر خروجی از کمپ ها، ساختمان ها و مجتمع های مسکونی که درون آنها انسان زندگی می کند را تصفیه نماید تا بتواند تائیدیه های مورد نیاز بمنظور استفاده مجدد از پساب خروجی از واحد های فوق را فراهم نماید.

جنس بدنه پکیج فاضلاب انسانی می تواند پلی اتیلن باشد و در زیر زمین دفن گردد تا کمترین جا را اشغال کند یا می تواند فلزی باشد و در بالاترین نقطه ساختمان همچون پشت بام قرار گیرد و یا کامپوزیت باشد که هم قابلیت دفنی و هم غیر دفنی را داشته باشد.

طراحی سیستم تصفیه فاضلاب انسانی وابسته به چند پارامتر اصلی است از جمله دبی فاضلابی که از ساختمان خارج می شود ، میزان بار آلودگی فاضلابی که از مجتمع ها استخراج می گردد و اینکه پساب بعد از خروج از پکیج به چه منظوری استفاده می گردد.

طراحی پکیج فاضلاب انسانی کاری تخصصی است که نیاز به تجربه بالا و دانش زیاد در این زمینه دارد بمنظور کمک از کارشناسان ما در طراحی ، استعلام قیمت و راهنمایی های بیشتر با شماره 02188721092 تماس بگیرید.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مشتمل است بر دستگاه تصفیه فاضلاب انسانی، بیمارستانی، هتل و هر جایی که فاضلاب خروجی از آن از نوع بهداشتی باشد. پس سیستم تصفیه پساب بهداشتی فراتر از دستگاه تصفیه فاضلاب انسانی است .

لذا می توان گفت پکیج فاضلاب انسانی یک بخش کوچک از پکیجهای فاضلاب بهداشتی است.

 

این پکیج همانطور که از نام آن نیز پیداست فاضلاب بهداشتی خروجی از منبع تولید کننده فاضلاب بهداشتی را به پسابی زلال، بی بو و بی رنگ بمنظور اخذ تائیدیه اداره محیط زیست، استفاده مجدد از پساب تصفیه شده و ... تبدیل می نماید.
مشخصات پکیج 30 مترمکعبی شرکت ناب زیست
مشخصات و ابعاد كلي پكيج مورد نیاز:
سیستم متشکل از یک سازه از جنس فایبرگلاس کاروگیت Glass reinforced plastic ، ضد اسید و خوردگی با مونتاژ پیچ و مهره استنلس استیل،  به شکل استوانه ای به طول 10 متر  و ارتفاع 2.5  متر  می باشد که قابلیت نصب به شکل دفنی و سطحی را داراست. مزیت این نوع  پکیج در قیمت مناسب، سهولت نصب و استقامت بدنه نسبت به فشارهای خارجی و داخلی و یکپارچگی ساخت بدنه می باشد.
 
از مزایای دیگر سازه های کامپوزیت طول عمر بسیار بالای آن و پرتابل بودن سیستم میباشد که در عمل  و در زمان بسیار کاربردی خواهند بود.
 
فضاي مورد نياز جهت استقرار كل پكيج:
 طول 12 متر، عرض 3.5متر و  عمق 2.5 الی 3 متر( در صورت انجام عملیات دفنی)
 
متعلقات سیستم تصفیه:
متعلقات سیستم تصفیه فاضلاب شرکت ناب زیست  با ظرفیت  m3/day 30 شامل موارد زیر می باشد:
 
واحد ABR به منظور حذف فسفر مازاد از فاضلاب
واحد تصفیه انوکسیک (Anoxic reactor) جهت حذف ترکیبات نیتروژن دار از پساب
واحد بیولوژیکی هوازی روش هوادهی گسترده و رشد چسبیده IFAS مجهز به packing media  به روش هوادهی عمقی
دو دستگاه بلوئر هوادهی Side Channel ظرفیت هوادهی  m3/hr200 با فشار mbar 350 (یک دستگاه در حال کار و یک دستگاه رزرو)
24 عدد دیفیوزر هوادهی حباب ریز از برندهای معتبر بازار (با صفحات GAGER  آلمان) مجهز به سوپاپ و از جنس  ممبران EPDM
لوله ها و اتصالات از جنس لوله های گالوانیزه، پلی اتیلنی و پلیمری برای خطوط انتقال هوا و پساب
مخزن ته نشینی ثقلی استاتیکی مجهز به سرریز لوله ای، لاملا، ایرلیفت پمپ جهت برگشت لجن و دفع لجن
تابلوی برق کنترل اتوماتیک تجهیزات الکترومکانیکال با تجهیزات اروپایی با استاندارد IP54  (اشنایدر آلمان)
پکیج کامل کلرزنی با مخزن تماس
 
شرح فرایند تصفیه فاضلاب : 
انتقال از ایستگاه پمپاژ:
پساب جمع آوری شده از بخش های مختلف پس از جمع آوری در یک مخزن اولیه جمع آوری و پس از متعادل سازی کمی و کیفی توسط پمپ لجن کش به پکیج تصفیه خانه منتقل می گردد.
 
واحد بی هوازی ABR
در این واحد فسفر موجود در فاضلاب که از طریق شوینده ها وارد فاضلاب گردیده به روش بیولوژیکی حذف گردیده و فاضلاب آماده تصفیه بیولوژیکی تکمیلی می گردد
 
واحد آنوکسیک(Anoxic):
در این واحد با تنظیم مقادیر اکسیژن در سطحی بین ناحیه هوازی و بی هوازی (اصطلاحا ناحیه آنوکسیک) و با تزریق بخشی از لجن فعال، شرایط انجام فرآیندهای نیتریفیکاسیون و دنیتریفیکاسیون مهیا گردیده و بخش عمده ای از نیتروژن مازاد پساب به روش بیولوژیکی حذف می گردد.
 
واحد هوازی رشد چسبیده (IFAS):
در این واحد پساب در رآکتور هوازی در بستری پر شده از پکینگ مدیای ثابت هوادهی گردیده و بخش زیادی از توده لجن بر روی سطح مدیا تشکیل می گردد. در حین هوادهی بر اساس طراحی این واحد جریان فاضلاب به طور پیوسته از سطح مدیا عبور کرده و مواد آلی با راندمانی بسیار بالا جذب توده لجن گردیده و از پساب حذف می گردد. استفاده از این روش مزایای زیادی از قبیل قدرت حذف بالاتر مواد آلی، مقاومت بالا در برابر شوک هیدرولیکی، حذف همزمان نیتروژن و مقاومت در مقابل مواد سمی احتمالی وارد شده به پساب دارد.
 
واحد ته نشینی استاتیکی:
در این واحد لجن فعال تولید شده در واحد هوازی به کمک پکینگ  تعبیه شده به سرعت و با راندمان بالا ته نشین گردیده و آب تصفیه شده توسط سرریزها جمع آوری و به بیرون دستگاه منتقل می گردد.
 
واحد کلر زنی:
 در این واحد پساب تصفیه شده در یک مخزن تحت تزریق محلول کلر قرار گرفته و پاتوژن ها و انگل های احتمالی موجود در آن با راندمان بالا حذف می گردد.
شرکت ناب زیست به عنوان یکی از شرکت ها ی سازنده پکیج تصفیه فاضلاب در کشور با بیش از یک دهه تجربه تولیدی طراحی و اجرایی در این صنعت مشغول بکار بوده است. پکیج های شرکت ناب زیست در قالب روشهای نوین تصفیه طراحی و تولید می شوند. در صورتی که مورد مصرف در احجام کوچکتر جهت واحد های مسکونی مد نظر باشد، و منبع پذیرنده مشکلی از جهت جذب آلودگی ها و کدورت موجود در سیستم های تصفیه  فاضلاب بوسیله سپتیک تانک نداشته باشد، نصب واحد سپتیک تانک تولیدی شرکت ناب زیست  پیشنهاد می گردد. اگر چه امروزه استفاده از سپتیک تانک به دلیل بار آلودگی بالا و نیاز به تخلیه مخزن و مشکلات دیگر از قبیل تولید بوی نامطبوع، در اکثر کشورها تنها بصورت یک مرحله ی سبک سازی و بعنوان واحد پیش تصفیه کاربرد دارد.
 
در شرکت ناب زیست انواع سپتیک تانک درصورت نیاز به کاربرد این محصول بصورت سپتیک تانک بتنی ، سپتیک تانک کامپوزیتی کاروگیت و سپتیک تانک پلی اتیلن کاروگیت قابل طراحی و تولید می باشد.